Školski karneval

Autor: Maja Basioli Vrandečić, 5. 3. 2014.

Protekli petak u našoj je školi protekao u veselju i dobroj zabavi. Dana 28. veljače 2014. u sportskoj dvorani Srednje škole Gračac po prvi je puta održana zabava pod maskama.  Zabava je započela u poslijepodnevnim satima, a u organizaciji karnevala i ukrašavanju Škole sudjelovali su učenici i svi djelatnici gračačke srednje škole. Zahvaljujući njihovu entuzijazmu i dobroj volji karnevalski je događaj protekao besprijekorno.

Karneval je službeno započeo predajom ključeva Škole meštru od karnevala, koje je ravnateljica Ivana Jelinčić Lasić uručila učeniku Marku Tulumoviću. Nakon predaje ključeva novoj vlasti i spaljivanja Krnje, slamnatog lutka koji je simbolizirao sve negativne događaje iz školskog života, uslijedila je vesela zabava.

Dobra glazba, bogati sadržaj i omiljeni zalogaji su svim nastavnicima, a posebno učenicima, pružili nezaboravnu zabavu, a voditeljsku ulogu odlično su odradili učenici 4.a razreda, Andrea Vuletić i Ivan Marjanović. Dvoranu su okupirale vesele boje sportskih momčadi, automehaničari, liječnici i njihovi pacijenti, zombiji, gusari, vojnici i mnogi drugi, a najveću kreativnost pokazala je pogrebna povorka iz 4.a koja je na "vječni počinak" poslala državnu maturu.

Sve prisutne je svojim vokalnim sposobnostima zadivila učenica 3.a razreda Anna Tomić i osvojila prvo mjestu u natjecanju u karaokama. Učenice 1.a razreda Ivana Knežević, Ana Bagavac i Vinka Grubešić bile su najbolje kategoriji grupnih karaoka.

Učenik 4.b razreda Dražen Kasalo osvojio je prvu nagradu za najbolju individualnu masku. Dražen je za cijelo vrijeme trajanja programa prisutne nasmijavao maskom starice u koju je bio prerušen, a učenici 4.a razreda svojim viđenjem i izvedbom sprovoda zasluženo su proglašeni  najboljom grupnom maskom.

U odmjeravanju snage u kategoriji obaranja ruku iskazala se Ivana Majstorović koja je svojem 4.a donijela još jednu prvu nagradu.

Dečki iz 3.b, Vid Došen, Krešimir Račić, Anto Marčić i Mateo Kasalo, uz pomoć prof. Petrova pokazali su nadmoć nad ostalim natjecateljima u povlaženju užeta, a Marko Tulumović je bio najspretniji u skakanju u vrećama. Učenice Matea Prša i Ivana Jerković iz 3.a razreda pokazale su se najboljima u plesu s loptom.

Čestitke svim učenicima i djelatnicima Srednje škole Gračac na dobro obavljenom poslu i volonterskom radu i, naravno, vidimo se dogodine!

Fotografije s karnevala možete pogledati u foto-galeriji

« Ožujak 2024 »