Promocija škole

Autor: Administrator , 17. 5. 2012.

Učenici drugog razreda šumarskog smjera Srednje škole Gračac su u petak, 11. svibnja 2012.,  otputovali na trodnevnu terensku nastavu u Nacionalni park Sjeverni Velebit, u pratnji nastavnika Sandre Fulanović i Filipa Bacha.

Po dolasku u NP Sjeverni Velebit smjestili su se u pitoresknu planinarsku kuću „Mrkvište“, nekadašnju drvenu lugarnicu koja se nalazi nasred prostrane čistine u okruženju impresivne prirode. Prva večer protekla je uz roštilj, i  ugodno i opušteno druženje nastavnika i učenika.

Subota je započela posjetom Meteorološkoj postaji „Zavižan“, koja sa svojih 1594 metara nadmorske visine čini najvišu meteorološku postaju u Hrvatskoj. Zanimljivo je da je Sjeverni Velebit područje na kojem dolazi do sukobljavanja kontinentalne i maritimne klime što uzrokuje nepredviđene vremenske prilike. Uslijedio je posjet Velebitskom botaničkom vrtu  (sadrži preko 500 biljnih vrsta, a najpoznatije su velebitska degenija i hrvatska sibireja) i dolini Štirovači, gdje se nalazi izvor pitke vode, te Šumarskom muzeju Krasno.

Povratak kući bio je planiran za nedjelju pa su se „terenci“ nemalo iznenadili kada su se u nedjelju ujutro probudili prekriveni 30 cm debelim snježnim pokrivačem, zbog čega je povratak bio odgođen za jedan dan. Na svojoj su koži osjetili prevrtljivu ćud sjevernog Velebita koji ih je dočekao toplim proljetnim temperaturama, a otpratio snijegom i intervencijom ralica.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji! Uživajte!

ORGANIZACIJA NASTAVE – OBAVIJEST!

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji! Uživajte!

ORGANIZACIJA NASTAVE – OBAVIJEST!

« Svibanj 2024 »